“Nike” ndryshon sloganin për nder të George Floyd

“nike”-ndryshon-sloganin-per-nder-te-george-floyd

Të gjitha vendet perëndimore janë vënë në lëvizje pas vdekjes së George Floyd i cili u vra barbarisht disa ditësh nga një ish-polic në SHBA. 49-vjeçari i ndjerë është ndaluar pasi u mundua të bënte një blerje në dyqan me një kartmonedhë 20 dollarëshe false. Qytetarë dhe personazhe të famshëm janë ngritur duke protestuar në […]

The post “Nike” ndryshon sloganin për nder të George Floyd appeared first on Rahovecnews.