Dua Lipa i’u bashkua protestës kundër abuzimit të personave me ngjyrë

dua-lipa-i’u-bashkua-protestes-kunder-abuzimit-te-personave-me-ngjyre

Dua Lipa iu bashkua protestuesve në Britani me moton “Black Lives Matter”.

Java e fundit ka qenë e mbushur me protesta në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas vrasjes së afro-amerikanit George Floyd. Madje, protesta u mbajtën edhe në Britani me moton “Black Lives Matter”, ku të pranishëm ishte një numër i madh i qytetarëve.

Gjatë protestave që u mbajtën gjatë ditës së djeshme, e pranishme ishte edhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa.

Ajo kishte dalë në protesta bashkë me partnerin e saj, Anwar Hadid, babanë Dukagjin Lipa si dhe motrën Rinën.

“DailyMail” ka publikuar një video, ku shihet Dua pranë familjes teksa po mbante një pankartë në duar.


The post Dua Lipa i’u bashkua protestës kundër abuzimit të personave me ngjyrë appeared first on Rahovecnews.net.