Haki Abazi plot mllef ndaj Qeverisë Hoti: U vendosën institucionet e dhunshme

haki-abazi-plot-mllef-ndaj-qeverise-hoti:-u-vendosen-institucionet-e-dhunshme

Haki Abazi thotë se masat dhe institucionet e dhunshme e antikushtetuese janë vendosur sot, por, sipas tij, ato janë të përkohshme.

Postimi i plotë:

Masat dhe institucionet e dhunshme e antikushtetuese janë vendosur sot, por ama janë të përkohshme sepse ne jemi me qytetarët e qytetarët janë me ne, jemi bashkë dhe jemi më të fortë se kurrë.

Ndërsa këta janë me Lista Srpska dhe qeveri e kontrabanduar ilegale e Thaçit.

Demokracia nuk duron dredhje duarsh të deputetëve, as kërcënim, e as despot e as vota nga njerëz të akuzuar e të shantazhuar e me aktgjykime gjyqësore.

VETËVENDOSJE! /Rahovecnews.net/