32 ditë në koma, foshnja 5-muajshe mund Koronavirusin

32-dite-ne-koma,-foshnja-5-muajshe-mund-koronavirusin

Prindërit e kanë quajtur mrekulli shërimin e foshnjës së tyre 5-muajshe nga Koronavirusi pasi kaloi 1 muaj në koma.

Vetëm pak muaj pasi lindi, Dom Andrade rezultoi pozitiv me Koronavirus në spitalin Pro-Cardiaco në Rio de Janeiro.

A kishte vështirësi në frymëmarrje dhe doktorët menduan se kishte infeksion bakterial.

Mjekimi nuk funksionoi dhe i vogli u përkeqësua. Pasi prindërit e tij e çuan në një spital tjetër, vogëlushi rezultoi me Koronavirus.

Mbetet ende e paqartë si vogëlushi e mori Koronavirusin, por prindërit dyshojnë se e ka marrë pas një vizite në shtëpinë e familjari të tyre.

The post 32 ditë në koma, foshnja 5-muajshe mund Koronavirusin appeared first on Rahovecnews.