Analisti nga Amerika ‘godet’ Kurtin dhe Osmanin: Mjaft me populizëm!

analisti-nga-amerika-‘godet’-kurtin-dhe-osmanin:-mjaft-me-populizem!

Ai ka sfiduar  Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin të materializojnë reciprocitetin Kosovë-Serbi 100% dhe siç thotë ai, “të mos shesin kopalla populiste”, ka shkruar ai.

Lushi më tej ka shkruar se si mund ta bëjnë këtë.

“Shumë thjeshtë: le t’ua mundësojnë shqiptarëve në Kosovën Lindore (Luginë) të njëjtat të drejta sikur që i kanë serbët në Republikën e Kosovës. Ose, nëse Serbia nuk e pranon këtë reciprocitet, le të urdhërojnë Osmani dhe Kurti t’ua ulin serbëve të Kosovës të drejtat speciale në nivelin e shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc” ka shkruar Lushi.

Ai u ka bërë thirrje Osmanit dhe Kurti që mos të shesin pallavra populiste.

Postimi i plotë i Lushit, pa ndërhyrje:

I sfidoj Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin të materializojnë reciprocitetin Kosovë-Serbi 100% dhe të mos shesin kopalla populliste.

Si?

Shumë thjeshtë: le t’ua mundësojnë shqiptarëve në Kosovën Lindore (Luginë) të njëjtat të drejta sikur që i kanë serbët në Republikën e Kosovës. Ose, nëse Serbia nuk e pranon këtë reciprocitet, le të urdhërojnë Osmani dhe Kurti t’ua ulin serbëve të Kosovës të drejtat speciale në nivelin e shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc.

Përndryshe mos na shitni pallavra populliste demek patriotike, të cilat këmbë e krye janë popullizëm i gërditshëm dhe për mendje naive.

Urdhëroni bëni vepra! Mjaft me popullizëm!. /Rahovecnews.net/