‘Xhenku’ godet në cak, e bën për veti femrën me të bukur në Turqi

‘xhenku’-godet-ne-cak,-e-ben-per-veti-femren-me-te-bukur-ne-turqi

“Xhenku” në lidhje me më të bukurën e Turqisë.

Alp Navruz, është aktori i njohur turk, i cili tek ne u bë i njohur përmes rolit të “Xhenkut” në serialin “Mos ma lësho dorën”.

Alpi tani 30 vjeçar karrierën e tij e filloi me modelizëm, pastaj ai studioi për Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Turqisë. Ai debutoi si aktor, në rolin e “Sinan Egemen” tek seriali “Zonja Fazilet dhe të bijat”.

Ani pse bukuroshi turk nuk ka bërë të ditur asgjë lidhur me jetën e tij private, në mediat turke kanë qarkulluar disa fotografi të Alpit i shoqëruar me Ebru Şam, e cila në vitin 2009 e ka rrëmbyer kurorën e më të bukurës në Turqi.

Siç raportojnë mediat turke, dyshja janë në lidhje që nga viti i kaluar mirëpo, ata arritën lidhjen e tyre ta mbajnë të fshehur.