Këshilltari i Thaçit: Kurti e shkarkoi Agim Veliun për t’i futur duart nëpër dhomat e përgjimeve

keshilltari-i-thacit:-kurti-e-shkarkoi-agim-veliun-per-t’i-futur-duart-neper-dhomat-e-pergjimeve

Ai ka shkruar se Kurti këtë e ka bërë për t’i organizuar militantët e VV-së që të hyjnë nëpër institucione e t’i fusin duart nëpër dokumente zyrtare.

Ky është postimi i plotë i Behramit: 

Tash qytetarët e kuptuan arsyen e vërtetë të shkarkimit të Agim Veliut. Kurti e bëri Ministër të Brendshëm, Xhelal Sveçlën, për t’i futur duart kundërligjshëm në dhomat e përgjimeve.

E bëri për t’i organizuar militantët e Vetëvendosjes, pa qenë ata pjesë e institucioneve, që kundër ligjeve, rregullave dhe praktikave demokratike të hyjnë nëpër institucione për t’i futur duart edhe nëpër dokumente zyrtare.

Albin Kurti dhe Vetëvendosje në 100 ditët e fundit asnjëherë nuk janë marrë me përfaqësimin e interesave të qytetarëve të Kosovës, por me ringritjen e tyre, pas rënies në Parlament. /Rahovecnews.net/