Dollari amerikan sot u zhvlerësua me 1.11 lekë

dollari-amerikan-sot-u-zhvleresua-me-1.11-leke

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten, dollari amerikan u zhvlerësua me 1.11 lekë, ndërsa monedha europiane u forcua me 0.17 lekë, krahasuar me një ditë më parë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari u këmbye sot në kuotën e 111.76 lekëve dhe euro me 124.33 lekë. Ndërsa paundi britanik u zhvlerësua me 0.79 lekë dhe këmbehet me 137.55 lekë dhe franga zvicerane këmbehet me…

Source