Trump vs. rrjetet sociale: Urdhëri i Presidentit amerikan i bën përgjegjëse Facebookun e Twitterin për çdo postim nga përdoruesit

trump-vs.-rrjetet-sociale:-urdheri-i-presidentit-amerikan-i-ben-pergjegjese-facebookun-e-twitterin-per-cdo-postim-nga-perdoruesit

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të urdhërojë një rishikim të ligjit që deri tash ka mbrojtur Twitterin, Facebook-un dhe Google-n nga përgjegjësia për materialet e postuara nga përdoruesit e tyre, sipas një drafti ekzekutiv që e ka parë Reuters. Trump ka kërcënuar se do të mbyllë këto faqe që i akuzon se po heshtin zërat […]

The post Trump vs. rrjetet sociale: Urdhëri i Presidentit amerikan i bën përgjegjëse Facebookun e Twitterin për çdo postim nga përdoruesit appeared first on Rahovecnews.