Në Brazil konfirmohen 411 821 raste pozitive me COVID-19, dhe mbi 26 mijë persona të vdekur

ne-brazil-konfirmohen-411-821-raste-pozitive-me-covid-19,-dhe-mbi-26-mije-persona-te-vdekur

Në Brazil, janë konfirmuar rreth 2 mijë raste të reja me Covid 19 , dhe raportohen që 50 persona e kanë humbur betejën ditën e sotme.

Deri tani shifra e të vdekurve në Brazil ka shkuar në 26 mijë, është vendi i dytë më i prekur në botë pas SHBA së, me 411 821 raste. Por ka edhe një lajm të mirë shpresë dhenëse sepse janë shëruar mbi 166 647 njerëz .
Të gjithë prisnim në ngrohjen e kohës mund të dobësohej transmetimi i koronavirusit por në Brazil, Rusi dhe SHBA nuk po jepen shenja përmisimi. Të dhënat janë përditësuar nga “Universiteti Johns Hopkins”.

The post Në Brazil konfirmohen 411 821 raste pozitive me COVID-19, dhe mbi 26 mijë persona të vdekur appeared first on Rahovecnews.net.