Home Ekonomia Bujqësia Gërxhaliu: Kosova është mbrapa në implementim të Pakos Emergjente

Gërxhaliu: Kosova është mbrapa në implementim të Pakos Emergjente

0
Gërxhaliu: Kosova është mbrapa në implementim të Pakos Emergjente

Eksperti i Ekonomisë, Safet Gërxhaliu tha se vendet e rajonit janë shumë hapa përpara Kosovës sa i përket masave që janë marrë për të menaxhuar situatën me Covid19. Ai shprehet se vendet e rajonit kanë ikur 2 ose 3 hapa para Kosovës dhe ky është një lajm i keq për ekonominë e vendit, duke thënë se sa më shpejtë duhet të hapet ekonomia dhe të rifillojë frymëmarrja ekonomike.

Source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!