Ujkani: Sulmi ndaj IPKO-së, mesazh negativ për investitorë̈t e huaj

ujkani:-sulmi-ndaj-ipko-se,-mesazh-negativ-per-investitorët-e-huaj

Drejtori Ekzekutiv i Këshillit të Investitorëve Evropian, Emrush Ujkani, e ka dënuar sulmi me breshëri plumbash të antenës së ‘IPKO’-s, mbrëmë në Banjë të Istogut. Ai e ka dënuar këtë sulm dhe ka thënë se efekti është shumë diemensional, si duke filluar nga dëmet e kompanisë, ashtu dhe sa i përket imazhit të Kosovës për investitor të huaj. Ujkani në një bisedë për gazetën “Epoka e re”…

Source