Koronavirusi ja humb jetën edhe një qytetari të Kosovës

koronavirusi-ja-humb-jeten-edhe-nje-qytetari-te-kosoves

Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se sot në orët e pasdites, pacienti A.H. (1961) nga komuna e Prizrenit, i diagnostikuar me Covid-19, përkundër përkujdesjes maksimale të personalit mjekësor ka ndërruar jetë.

I njëjti po trajtohej prej ditësh në Mjekimin intensiv të Klinikës Infektive dhe kishte edhe sëmundje tjetër shoqëruese.

The post Koronavirusi ja humb jetën edhe një qytetari të Kosovës appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.