Mali i Zi e mposht koronavirusin

mali-i-zi-e-mposht-koronavirusin

Mali i Zi ka konfirmuar se nuk ka asnjë person të infektuar me koronavirusin e ri.

“Pas 68 ditĂ«sh qĂ« nga rasti i parĂ«, Mali i Zi aktualisht Ă«shtĂ« pa pacientĂ« me COVID-19”, ka njoftuar pĂ«rmes njĂ« postimi nĂ« rrjetin social Twitter, Instituti i ShĂ«ndetit Publik nĂ« Malin e Zi.

Autoritetet kanë njoftuar se së fundmi janë kryer 140 teste të koronavirusit dhe asnjë nuk ka dalur pozitiv.

Më 23 maj, Instituti njoftoi se numri i përgjithshëm i pacientëve që nga fillimi i epidemisë ka qenë 324.

The post Mali i Zi e mposht koronavirusin appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.