Basketbollisti Patrick Ewing i prekur me koronavirus

basketbollisti-patrick-ewing-i-prekur-me-koronavirus

Basketbollisti Patrick Ewing është dërguar në spital për trajtim, pasi u konfirmua se është i prekur me koronavirus. Ylli i basketbollit tha se donte që ta bënte publik këtë lajm, për ta dëshmuar se koronavirusi mund ta prek cilindo.

NĂ« njĂ« postim nĂ« Twitter, 57-vjeçari, i cili luajti 17 sezone nĂ« NBA tha se virusi Ă«shtĂ« â€˜Ă§Ă«shtje serioze’.

“Dua ta inkurajoj secilin qĂ« tĂ« qĂ«ndroj nĂ« shtĂ«pi dhe tĂ« kujdeset pĂ«r veten dhe njerĂ«zit mĂ« tĂ« dashur. Tani mĂ« shumĂ« se kurrĂ«, dua t’i falĂ«nderoj punonjĂ«sit shĂ«ndetĂ«sor dhe çdonjĂ«rin nĂ« vijĂ«n e frontit. Do tĂ« jem mĂ« mirĂ« dhe do t’ia dalim”, shkroi ai mes tjerash./21Media

The post Basketbollisti Patrick Ewing i prekur me koronavirus appeared first on RTV21.