Rrëzohet aeroplani me 107 pasagjerë në bord në Pakistan

rrezohet-aeroplani-me-107-pasagjere-ne-bord-ne-pakistan

Një aeroplan Airbus SE i operuar nga Pakistan International Airlines u rrëzua me 107 persona në bord, tha Autoriteti i Aviacionit Civil të vendit, raporton Reuters.

Fluturimi që po shkonte nga Lahore në Karaçi kishte 99 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit në bord, tha AAC.

Nuk kishte asnjë informacion të menjëhershëm për

The post Rrëzohet aeroplani me 107 pasagjerë në bord në Pakistan appeared first on Rahovecnews.net.