Home Ekonomia Bujqësia Dyshohet për keqpërdorime, shtyhet ekzekutimi i pagesave nga Pako Emergjente

Dyshohet për keqpërdorime, shtyhet ekzekutimi i pagesave nga Pako Emergjente

0
Dyshohet për keqpërdorime, shtyhet ekzekutimi i pagesave nga Pako Emergjente

Ekzekutimi i pagesave prej 170 euro nga Pako Emergjente Fiskale, për muajin prill do të shtyhet për shkak të rritjes së numrit të atyre që kanë aplikuar. Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Ilir Aliu, në një intervistë për Rahovec Newse tha se numri i parashikuar prej 120 mijë punëtorëve që do të mbesin pa paga, është rritur në 170 mijë. Ai tha se komisioni i ATK-së është duke…

Source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!