Përplasen ashpër Arbërie Nagavci e VV-së dhe Blerta Deliu e PDK-së

perplasen-ashper-arberie-nagavci-e-vv-se-dhe-blerta-deliu-e-pdk-se

Blerta Deliu-Kodra u shpreh se Kryeministri në detyrë Albin Kurti asnjëherë nuk është distancuar nga deklaratat e këshilltarit të tij Shkëlzen Gashi, të bëra ndaj UÇK-së.

Si përgjigjie në Rubikon, Arbërie Nagavci nga Vetëvendosje mohoi deklaratat e Blerta Deliut, duke e i rikujtuar asaj se kush ishin votuesit e Gjykatës Speciale.

Detajet në videon më poshtë: