Lajçak thotë se me Kurtin diskutuan për pritjet e rinisjes së dialogut me përspektivë europiane

lajcak-thote-se-me-kurtin-diskutuan-per-pritjet-e-rinisjes-se-dialogut-me-perspektive-europiane

Në një reagim të tij në tëitter, Lajçak  thotë se me Kurtin kanë diskutuar për tema të ndryshme siç është progrsi i arritur në frenimin e përhapjes së koronavirusit, dialogu Kosovë-Serbi si dhe liberalizimi.

”Telefonatë mjaft e mirë me Kryeministrin në detyrë të Kosovës Albin Kurti.

  • Temat që diskutuam:
  • Progresi i arritur në frenimin e përhapjes së Covid-19.
  • Situata aktuale politike dhe zhvillimet e mundshme.
  • Pritjet për rifillimin e Dialogut me perspektivën e vërtetë evropiane
  • Nevoja për liberalizimin e vizave”.