Vdes boksieri i ri kosovar

vdes-boksieri-i-ri-kosovar

Boksi kosovar është tronditur sot pas lajmit për vdekjen e boksierit 15-vjeçar Ensar Mujota.

Lajmin e bëri të ditur zyrtari i Federatës së Boksit Latif Demolli.

“Federata e Boksit e KosovĂ«s Ă«shtĂ« e tronditur pĂ«r vdekjen e boksieritt tĂ« ri Ensar B. Mujota 15 vjeqar. Me dhimbje tĂ« thellĂ« e morĂ«m lajmin pĂ«r ndarjen nga jeta tĂ« sportistit (boksierit) tonĂ« tĂ« zellshĂ«m, Ensar Mujota, andaj mĂ« lejoni qĂ« nĂ« emĂ«r te Bordit te FBOXK-sĂ«, klubeve dhe gjithĂ« komunitetit tĂ« boksit nĂ« KosovĂ« tĂ« ju shpreh ngushĂ«llimet tona mĂ« tĂ« sinqerta familjes Mujota ,dhe K.B “Skender Salihu””.

Demolli tha se i ndjeri ishte i dashuruar me këtë sport, gjë që e dëshmon edhe se ai ishte marr qysh nga fëmijëria me këtë sport.

“Ensari ishte i dashuruar me boksin dhe kĂ«tĂ« e dĂ«shmoi qĂ« nga fĂ«mijĂ«ria, teksa si boksier aktiv u shqua me talentin e tij nĂ« K.B “Skender Salihu” Shtime. Ensari gjithmonĂ« ishte i pĂ«rkushtuar nĂ« sportin e boksit dhe u dallua si sportiste i vĂ«rtetĂ«. Ai u shqua si njĂ« djalĂ« shembullor, dhe i afĂ«rt me tĂ« gjithĂ« ata qĂ« e njohĂ«n , andaj si tĂ« tillĂ« do ta kujtojmĂ« pĂ«rherĂ«. NĂ« kĂ«to momente tĂ« vĂ«shtira tĂ« gjithĂ« jemi pranĂ« jush, pĂ«r ta pĂ«rballuar dhimbjen pĂ«r humbjen e njeriut mĂ« tĂ« dashur pĂ«r ju nĂ« moshĂ« kaq tĂ« re”.