Kafeneja gjermane detyron klientët që me kapele speciale të mbajnë distancën

kafeneja-gjermane-detyron-klientet-qe-me-kapele-speciale-te-mbajne-distancen

Të gjithë konsumatorët ulur jashtë kafenesë Cafe & Konditorei Rothe në Schwerin të Gjermanisë, u detyruan të vendosin kapele që mbajnë distancën prej së paku një metër ndërmjet tyre.

Të shtunën e kaluar pronarëve të Cafe Rothe në Schwerin – një qytet në Gjermani, u lejuan të rihapnin dyert kafeneve për vizitorët pasi ishin hequr kufizimet e coronavirusit, transmeton Telegrafi.

Ndërsa njerëzit shijuan shoqërinë dhe motin, motoja në kafene ishte: “Mbaj distancën shoqërore”.

Mënyra se si po praktikohet kjo metodë inovative është ilustruar nëpërmjet një fotografie të realizuar nga persona prezentë, e cila është publikuar në rrjetin social Facebook.

Kafetë dhe restorantet kanë filluar të rihapen në Gjermani, derisa vendi po fillon të lehtësojë masat e ndërmarra kundër transmetimit të virusit në shkallë të gjerë.

The post Kafeneja gjermane detyron klientët që me kapele speciale të mbajnë distancën appeared first on Rahovecnews.net.