Rukiqi i pakënaqur me Qeverinë: Vendet e rajonit shumë më efikase në rimëkëmbjen ekonomike

rukiqi-i-pakenaqur-me-qeverine:-vendet-e-rajonit-shume-me-efikase-ne-rimekembjen-ekonomike

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, ka bërë një reagim me anë të një statusi në profilin e tij në Facebook, e në të cilin kritikon reagimin qeveritar ndaj krizës ekonomike të shkaktuar prej masave kundër përhapjes së Coronavirusit. Rukiqi ka deklaruar se “vendet e rajonit (janë) shumë më efikase dhe me përkrahje shumë më përmbajtësore për shpëtimin dhe rimëkëmbjen e ekonomisë.

Source