Horoskopi/ E premte 15 maj 2020

horoskopi/-e-premte-15-maj-2020

Mërkuri kalon tek Binjakët. Ky tranzit yjësor që nis nga mbrëmja e 11 majit do të sjellë ndryshime që përfshijnë ide dhe lëvizje të shenjave zodiakale. Energjitë e mendjes premtojnë të jenë më tonike dhe precize. Dhe do të kompesojnë pavendosmëritë e një Virgjëreshe të palëvizsshme që pas disa ditësh do të rreshtë së funksionuari.

Efektet e Mërkurit tek Binjakët në Horoskop:

Dashi: Do t’ju vijĂ« shumĂ« natyrshĂ«m tĂ« komunikoni, tĂ« vendoseni pĂ«rballĂ« tĂ« tjerĂ«ve. Ndoshta sepse e kuptoni qĂ« mĂ«nyra juaj e tĂ« vepruarit dhe shprehurit Ă«shtĂ« e fortĂ«, bindĂ«se, solide. Mos kini frikĂ« tĂ« flisni.

Demi: Do t’ju ulen pak idetĂ« dhe energjitĂ« qĂ« do t’ju nevojiten pĂ«r tĂ« vepruar, pĂ«r t’u komportuar dhe pĂ«r tĂ« menduar. PĂ«rqĂ«ndrohuni tek momentet e qeta pĂ«r t’u menduar dhe pĂ«r t’i jetuar me njerĂ«zit e dashur.

BinjakĂ«t: NĂ« njĂ« rekuperim tĂ« qartĂ« tĂ« toneve tuaja personale, propozimet e reja tĂ« MĂ«rkuit do t’ju kompesojnĂ« nĂ« mĂ«nyrĂ« tĂ« pĂ«rsosur dyshimet qĂ« keni nĂ« zemĂ«r tĂ« shprehura nga njĂ« Venus i pa lĂ«vizsshĂ«m.

Gaforrja: Mos kini frikĂ« ta ndalni pak hapin, tĂ« jeni mĂ« pak aktiv dhe raktiv sepse pas pak ditĂ«sh Marsi do t’ju kĂ«rkojĂ« mĂ« shumĂ«. Kursejini energjitĂ« pĂ«r kur tĂ« keni nevojĂ«.

Luani: Do të keni shumë fat me mendimet, me dëshirën për të ëndërruar dhe për të bërë plane afatgjata. Mundësitë për të qenë me miqtë do të jenë gjithashtu më të shpeshta. Marrëdhënia juaj me shpenzimet dhe fitimet përmirësohet.

Virgjëresha: Do të rriten angazhimet për ju (por edhe fati e suksesi), veçanërisht në vendin e punës, në mënyrën se si veproni. Ndoshta sepse energjia juaj më e mirë (Mërkuri) tani po vërehet, ndihet. Dhe kjo kompenson keqkuptimet e Venusit.

Peshorja: Nga ky moment mund tĂ« mbĂ«shteteni edhe tek MĂ«rkuri, kĂ«shtu mund tĂ« shmangni rreziqet qĂ« sjell Venusi. Do tĂ« jetĂ« shumĂ« mĂ« e lehtĂ« pĂ«r ju tĂ« mendoni fort, t’i bĂ«ni gjĂ«rat me guxim dhe me humor tĂ« mirĂ«.

Akrepi: Qielli i shenjës suaj është i lehtësuar duke përmirësuar marrëdhënien tuaj aktuale me shpenzimet dhe fitimet, por edhe me mënyrën tuaj të të bërit profesion, angazhim, impenjime. Jo keq.

Shigjetari: Mërkuri dhe Venusi paraqesin dy sfida për ju. Diçka që ju kërkon të angazhoheni më shumë në dashuri dhe projekte. Ndihuni entuziastë, mos lejoni që marrëdhënia juaj të bëhet e mërzitshme. Jepini më shumë rëndësi partnerit.

Bricjapi: Mërkuri ndalon së favorizuari shenjën tuaj këtë periudhë. Toni dhe vëllimi i gjërave që kanë qenë aq zbavitëse deri tani, po zbuten.

Ujori: MĂ«rkuri bashkohet me Venusin kĂ«shtu qĂ« nga sot mund tĂ« mbĂ«shteteni nĂ« njĂ« energji tĂ« re miqĂ«sore qĂ« do t’ju ndihmojĂ« tĂ« jetoni me shumĂ« dashuri dhe pasione, pĂ«r tĂ« kompensuar problemet emocionale qĂ« keni pasur.

Peshqit: Dashuria pĂ«r ju do tĂ« jetĂ« mĂ« e thjeshtĂ« nĂ«se do tĂ« gjeni njĂ« marrĂ«veshje me emocione tuaja. PĂ«rfitoni nga MĂ«rkuri pĂ«r t’u qartĂ«suar me veten (pĂ«rpara se Neptuni tĂ« ngatĂ«rrojĂ« gjithçka). KĂ«rkojini ndihmĂ« dikujt, kĂ«rkoni njĂ« mendim.

The post Horoskopi/ E premte 15 maj 2020 appeared first on RahovecNews.