Home Lajmet Tahiri: Koalicioni me VV-në ishte paraparë të zgjaste edhe pas mandatit 4-vjeçar

Tahiri: Koalicioni me VV-në ishte paraparë të zgjaste edhe pas mandatit 4-vjeçar

0
Tahiri: Koalicioni me VV-në ishte paraparë të zgjaste edhe pas mandatit 4-vjeçar

Madje Tahiri ka thënë se ka pasur synime që ky koalicion të zgjatë edhe pas 4 vjetësh.

I pyetur nëse edhe LDK-ja ka faj në prishjen e këtij koalicioni, Tahiri tha se për të pasur sukses një koalicion duhet të ketë vullnet nga dy partitë.

“Dy partnerët nuk kanë pasur të njëjtin vullnet për të vazhduar koalicionit. LDK-ja ka hyrë në koalicion me VV-në që të jetë me mandat të plotë 4-vjeçar dhe me mundësi vazhdimi edhe më tutje”, tha ai në Debat Plus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!