Home Lajmet Haradinaj: Drejtësia duhet të vendoset sa më parë për krimet serbe

Haradinaj: Drejtësia duhet të vendoset sa më parë për krimet serbe

0
Haradinaj: Drejtësia duhet të vendoset sa më parë për krimet serbe

Sipas tij, Kosova është e mbushur me varre ku pushojnë qindra shqiptarë të pafajshëm e të pambrojtur, që u ekzekutuan barbarisht nga shteti serb, në tentim të spastrimit etnik.

Postimi i plotë:

Masakra në Qyshk, Pavlan, Llabjan e Zahaq, është njëra prej ngjarjeve dhe dhimbjeve më të mëdha të kohës së luftës. Kosova është e mbushur me varre ku pushojnë qindra shqiptarë të pafajshëm e të pambrojtur, që u ekzekutuan barbarisht nga shteti serb, në tentim të spastrimit etnik.

Drejtësia duhet të vendoset sa më parë, e ata që kryen këto krime, të marrin dënimin meritor.

I përjetshëm kujtimi për të rënët.
Lavdi RH /Rahovecnews.net/ 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!