3 muaj qëndron në vijën e parë të frontit, infermieri kosovar rezulton negativ me Koronavirus

3-muaj-qendron-ne-vijen-e-pare-te-frontit,-infermieri-kosovar-rezulton-negativ-me-koronavirus

Fitim Havolli, një nga heronjtë e ditëvëe të sotme, i cili që nga fillimi i pandemisë ka qëndruar në vijën e parë të frontit.

Ai sot përmes një postimi të bërë në Facebook, ka thënë se nga 7 repartet në Klinikën Infektive, vetëm reparti B ka mbetur ende me pacientë, transmeton Indeksonline.

Derisa ka treguar se sot ka bërë edhe një strisho për COVID19, ndërsa ka rezultuar negativ.

Ky është postimi i infermierit kosovar:

Afër 3 muaj në shërbim të gjithë atyre që që e patën fatin e keq të prekën nga Covid 19-të!

Përderisa fatmirsisht nga 7 repartet në klinikën Infektive vëtëm reparti ynë pra Rep B, mbetët ende me pacientë ne po vazhdojmë si staf të punojmë me profesionalizëm të lartë!
Fal punës angazhimt dhe masave që ne i përdorëm sipas rekomandimeve dhe prtokolit të punës që vetë e bëmë në Repart me
kolegën time,Unë Sot bërë edhe një Strisho për Covid-19-të me (PCR),ku rezultova fal NEGATIV.
Vazdhojmë….

The post 3 muaj qëndron në vijën e parë të frontit, infermieri kosovar rezulton negativ me Koronavirus appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.