Zyrtare- Caktohet data kur do të rifillojë Premier League, qeveria britanike jep “ok”

zyrtare-caktohet-data-kur-do-te-rifilloje-premier-league,-qeveria-britanike-jep-“ok”

Vjen drita jeshile nga qeveria angleze për rifillimin e Premier League. Nga 1 qershori, kampionati anglez do të mund të rifillojë, ndonëse me dyer të mbyllura.

Këtë mëngjes, Boris Xhonson dhe qeveria e tij kanë prezantuar planin për rifillimin e normalitetit në Britaninë e Madhe pas karantinimit dhe kanë dhënë “ok” për fillimin e sportit profesionist.

Sporti do t’i duhet të ndjekë protokollet e parashikuar në programin prej 60 faqesh të prezantuar këtë mëngjes nëse kërkon që të rifillojë aktivitetet. Ky është një lajm i mirë për Football Associaton, që po mendon të rinisë kampionatin në datën 12 qershor.

The post Zyrtare- Caktohet data kur do të rifillojë Premier League, qeveria britanike jep “ok” appeared first on RahovesNews.