Koronavirusi: Izolohet Albin Kurti, thotë se ka pasur kontakt të ngush me një zyrtar i cili ka rezultuar pozitiv

koronavirusi:-izolohet-albin-kurti,-thote-se-ka-pasur-kontakt-te-ngush-me-nje-zyrtar-i-cili-ka-rezultuar-pozitiv

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka bërë të ditur se është vetizoluar pasi kishte pasur një kontakt të ngusht me një person që ka rezultuar pozitiv.

Kurti ka thënë se ka pasur kontakt të ngushtë me një nga personat e dalur pozitiv në testin për COVID-19.

Ai tutje ka bërë të ditur se janë marrë mostrat dhe po i presin rezultatin.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, përmes një postimi në Facebook.

“Sot është dita e parë kur nuk do të dal në punë në Kryeministri (ZKM). Një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane (MIE) ka pasur kontakt të ngushtë me një nga personat e dalur pozitiv në testin për COVID-19. Janë marrë mostrat dhe po presim rezultatin. Unë kam pasur kontakt me të, sikurse edhe punonjës të tjerë në MIE e ZKM, ndonëse gjithnjë duke respektuar rregullat për distancën fizike. Nga sot jam në vetizolim në banesë gjersa të dalin rezultatet e testimit për zyrtarin nga MIE.”, ka shkruar Kurti.

Statusi i plotë:

Të dashur qytetarë,

Sot është dita e parë kur nuk do të dal në punë në Kryeministri (ZKM). Një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane (MIE) ka pasur kontakt të ngushtë me një nga personat e dalur pozitiv në testin për COVID-19. Janë marrë mostrat dhe po presim rezultatin.

Unë kam pasur kontakt me të, sikurse edhe punonjës të tjerë në MIE e ZKM, ndonëse gjithnjë duke respektuar rregullat për distancën fizike. Nga sot jam në vetizolim në banesë gjersa të dalin rezultatet e testimit për zyrtarin nga MIE.

Do t’i kryejmë detyrat nga largësia me përkushtimin e njëjtë, do t’i marrim vendimet e duhura me përgjegjësinë e njëjtë.

Ju falemnderit.

The post Koronavirusi: Izolohet Albin Kurti, thotë se ka pasur kontakt të ngush me një zyrtar i cili ka rezultuar pozitiv appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.