Klubi i madh i futbollit obligon lojtarët ta bëjnë këtë për ta parandaluar COVID-19

klubi-i-madh-i-futbollit-obligon-lojtaret-ta-bejne-kete-per-ta-parandaluar-covid-19

Besiktas ka instaluar një pajisje të dezinfektimit në hyrje në terrenin e stërvitjes së klubit pasi skuadra turke filloi përgatitjet për rifillimin e ligës.

Lojtarët dhe stafi do të detyrohen të futen aty me një maskë përpara se të marrin pjesë në trajnime si një nga masat higjienike të marra nga klubi për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

Struktura është prodhuar nga kompania turke softuerike Etisan dhe do të mbetet në BJK Nevzat Demir Facilities për të ardhmen e parashikueshme.

Fotot janë shfaqur dhe hapat e ndërmarrë janë si pasojë e njoftimit të Besiktas se një lojtar dhe një anëtar i stafit testuan pozitivisht për koronavirus tre ditë pas njoftimit se Liga Turke do të rifillojë muajin tjetër.

Futbolli turk është pezulluar që nga 19 marsi pas shqetësimeve të sigurisë për koronavirusin.

The post Klubi i madh i futbollit obligon lojtarët ta bëjnë këtë për ta parandaluar COVID-19 appeared first on RahovesNews.