Tonali ‘i thotë po Interit’

tonali-‘i-thote-po-interit’

Interi po punon për ta transferuar të talentuarin, Sandro Tonali.

Interi ka një garë të fortë me Juventusin për Tonalin, por Corriere dello Sport raporton se Interi është o gatshëm të shtyjë edhe më shumë për negociatat.

Sipas kësaj gazete, 20 vjeçari gjithashtu është i hapur për t’u transferua në Milano.

Interi është rrugës për të përgatitur situatën ashtu siç ndodhi me Nicolo Barellan verën e kaluar, një ndër mesfushorët më premtues në Itali.

Në mënyrë që të arrinin shifrën e 50 milionë eurove që kërkonin për Barellan, Interi e mori në huazim për 12 milionë euro, me 25 milionë të tjera i obliguar për ta blerë dhe 13 milionë bonuse.

The post Tonali ‘i thotë po Interit’ appeared first on RahovesNews.