Një shtetas serb hyn ilegalisht në Kosovë, arrestohet dhe dërgohet në karantinë

nje-shtetas-serb-hyn-ilegalisht-ne-kosove,-arrestohet-dhe-dergohet-ne-karantine

Policia e Kosovës, ka arrestuar një shtetas të Serbisë, i cili ka hyrë në Kosovë në mënyrë ilegale. I njëjti sipas Policisë është dërguar në karantinë.

“Është shoqëruar në stacionin policore i dyshuar mashkull Shqiptar shtetas i Serbisë, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Republikën e Kosovës. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt, ndërsa i dyshuar është dërguar në karantinë”, thuhet në raportin e PK-së.