Gjilani ka sot numri më të madh të infektuarëve, Prishtina vetëm 1 rast

gjilani-ka-sot-numri-me-te-madh-te-infektuareve,-prishtina-vetem-1-rast

Nga 14 rastet e konfirmuara me koronavirus sot në Kosovë. nëntë janë regjistruar vetëm në komunën e Gjilanit.

Kjo u bë e ditur në njoftimin e IKSHPK’së, ku tutje thuhet se tetë nga këto nëntë raste janë nga qyteti i Gjilanit ndërsa një rast nga Livoçi i epërm.

Ndërsa, rastet tjera pozitive të konfirmuara vijnë nga komuna e Prizrenit, Pejës, Vushtrrisë he Prishtinës.

” Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Gjilanit 9 raste (sipas vendbanimit: 8 raste Gjilan dhe 1 rast Livoç i epërm), komuna e Prizrenit 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Prizren) dhe me 1 rast vendbanimet: Pejë, Studime e epërme-Vushtrri dhe Prishtinë”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.

The post Gjilani ka sot numri më të madh të infektuarëve, Prishtina vetëm 1 rast appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.