Home Lajmet Vuçiq mohon se ka marrëveshje sekrete me Thaçin: Ka kohë që s’kam pasë diskutime serioze me të

Vuçiq mohon se ka marrëveshje sekrete me Thaçin: Ka kohë që s’kam pasë diskutime serioze me të

0
Vuçiq mohon se ka marrëveshje sekrete me Thaçin: Ka kohë që s’kam pasë diskutime serioze me të

Ai këtë e tha duke folur rreth pretendimeve të kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, që tha se ekziston një marrëveshje sekrete mes dy presidentëve.

Ai për TV Prva ka shtuar se me presidentin kosovar ka kohë që s’ka pasur diskutime serioze.

Vuçiq ka thënë se deklarimet e Kurtit janë “teori absurde konspirative” dhe e sheh si pjesë të luftës së kreut të Lëvizjes Vetëvendosje me presidentin Thaçi.

I pari i serbëve ka thënë se aktualisht nuk ka kurrfarë bisedime me Kosovën dhe se shpreson që në Prishtinë të jetë dikush me të cilin do të mund të bisedohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!