Ahmeti: Dyfishohet numri i familjeve që kërkojnë ndihma

ahmeti:-dyfishohet-numri-i-familjeve-qe-kerkojne-ndihma

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është shprehur i shqetësuar për humbjet e vendeve të punës në Kosovë dhe rënies së ekonomisë. Ai përmes një statusi në Facebook tha se numri i familjeve që kërkojnë ndihma është dyfishuar në dy javët e fundit në Prishtinë. Për mosveprim me kohë ai po fajëson mosgatishmërinë e subjekteve politike për t’u dakorduar për një pako substanciale.

Source