Home Sporti Futboll Ylli i Atletico Madridit del pozitiv në koronavirus

Ylli i Atletico Madridit del pozitiv në koronavirus

0
Ylli i Atletico Madridit del pozitiv në koronavirus

Mediat në Spanjë raportojnë se lojtari kishte shfaqur simptoma në fillim të muajit mars, por që është testuar vetëm tani.

Renan Lodi, mbrojtësi i majtë brazilian që luan për Atletico Madridin, ka rezultuar pozitiv në testin për coronavirus.

Sipas burimeve afër lojtarit, Lodi, kishte shfaqur simptoma për më shumë se një muaj por që nuk ishte testuar deri këtë javë për Covid 19.

Braziliani do të detyrohet të qëndroj në karantinë për 10 ditë e ardhshme dhe pastaj do të bëhen teste përsëri.

22-vjeçari ishte duke kaluar një sezon fantastik nën udhërat e Diego Simeones këtë vit.

Kujtojmë që Lodi ishte lojtari i ndeshjes në takimin ndaj Liverpoolit në “Wanda Metropolitana”.

The post Ylli i Atletico Madridit del pozitiv në koronavirus appeared first on RahovesNews.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!