Sot humbi jetën një person nga Koronavirusi në Kosovë

sot-humbi-jeten-nje-person-nga-koronavirusi-ne-kosove

Klinika Infekive e QKUK’së ka njoftuar se sot ka vdekur një 77-vjeçar nga Rahoveci, si pasojë e infektimit me COVID-19.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, SHSKUK’ja ka njoftuar se i njëjti ka pasur edhe sëmundje kronike të veshkave dhe ka qenë në dializë.

“Sot në ora 10 : 30, ka ndërruar jetë pacienti i lindur me 1943 nga Rahoveci, i cili përpos infeksionit me Covid -19 ka pasur .

The post Sot humbi jetën një person nga Koronavirusi në Kosovë appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.