Në SHBA regjistrohen më shumë se 71 mijë viktima nga COVID-19

ne-shba-regjistrohen-me-shume-se-71-mije-viktima-nga-covid-19

SHBA ka regjistruar të paktën 1,204,351 raste dhe 71.070 vdekjeve nga koronavirusi, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Të hënën, SH.B.A. raportoi 24.063 raste të reja dhe 2,142 vdekje.

Rastet dhe vdekjet janë të regjistruara nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

The post Në SHBA regjistrohen më shumë se 71 mijë viktima nga COVID-19 appeared first on Rahovecnews.net.