Mustafa ndërpret 60 kontrata afatshkurta antiligjore në Ministri

mustafa-nderpret-60-kontrata-afatshkurta-antiligjore-ne-ministri

60 kontrata afatshkurtëra pa bazë ligjore, janë ndërprerë nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Kështu ka bërë të ditur Ministri në detyrë i këtij dikasteri, Besian Mustafa, njofton Klan Kosova. Ai shton se kontratat kanë qenë antiligjore dhe se janë ndërprerë si rezultat i shkurtimeve buxhetore për vitn 2020. ”Kam trashëguar një ministri përplot shkelje ligjore…

Source