Home Lajmet Ismaili e PDK-së për Tomë Gashin: Avokati i ‘heshtur’ i Vetëvendosjes nuk po ndalon së ushtruari dhunë psiqike e fizike

Ismaili e PDK-së për Tomë Gashin: Avokati i ‘heshtur’ i Vetëvendosjes nuk po ndalon së ushtruari dhunë psiqike e fizike

0
Ismaili e PDK-së për Tomë Gashin: Avokati i ‘heshtur’ i Vetëvendosjes nuk po ndalon së ushtruari dhunë psiqike e fizike

Ismaili përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook’ ka thënë se më shqetësuesja është se ligjerimi i tij në televizione, me mbështetjen e akterëve të caktuar politik, që sipas saj do të prodhojë dhunë të vazhdueshme sistematike.

“Avokati i “heshtur” i Lëvizjes Vetëvendosje! Nuk është duke u ndalur nga ushtrimi i dhunës, si në aspektin psiqik, ashtu edhe në atë fizik. Më e keqja dhe më e shqetësuesja është se ligjerimi i tij në televizione, me mbështetjen e akterëve të caktuar politik, do të prodhojë dhunë të vazhdueshme sistematike!”, ka shkruar Ismaili.

Ndryshe, avokati Tomë Gashi dhe anëtari i Partisë Socialdemokrate, Nol Nushi, janë konfrontuar të martën gjatë një debate televiziv në rtk, ku zoti Gashi, i është drejtuar Nushit me fjalët “a i ke ngja nanës, apo motrës’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!