Doktori që tha ‘gjeta diçka në lidhje me koronavirusin’ u vra në shtëpinë e tij!

doktori-qe-tha-‘gjeta-dicka-ne-lidhje-me-koronavirusin’-u-vra-ne-shtepine-e-tij!

Doktori 37-vjeçar Bing Liu nga Universiteti i Pittsburgh, një nga institucionet kryesore të mjekësisë në SHBA, u gjet i vdekur me disa plumba në kokë pas deklaratës së tij, “Unë zbulova gjetje shumë të rëndësishme kundër Covid-19”, transmeton Kosova Post.

Profesionistët dhe shkencëtarët e shëndetësisë janë një nga grupet që ndiejnë më shumë presion për shkak të llojit të ri të koronavirusit që infekton më shumë se 3.8 milion njerëz në të gjithë botën.

Shumë përdorues në mediat sociale kanë sugjeruar që Bing Liu u vra nga kompanitë farmaceutike.

Policia zbuloi se shkencëtari 37-vjeçar ishte qëlluar në kokë nga një sulmues i armatosur, ndërsa ai ishte vetëm në shtëpi. Në lajmet e gazetës Pittsburgh Post, shkruhet se: Është thënë se gruaja e Bing Liu nuk ishte në shtëpi në kohën e incidentit./KosovaPost/

The post Doktori që tha ‘gjeta diçka në lidhje me koronavirusin’ u vra në shtëpinë e tij! appeared first on Rahovecnews.net.