Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Malishevë

perfshihet-nga-zjarri-nje-shtepi-ne-malisheve

Është përfshi nga zjarri një shtëpi në fshatin Ngucat të Malishevës. Nuk raportohet për të lënduar.

Siç thuhet në raportin 24 orësh, njësit përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarje dhe kanë lokalizuar zjarrin.

“Një mashkull kosovar ka raportuar se ne rrethana të panjohura nga zjarri është përfshirë shtëpia e tij e pa banuar. Njësit përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarje dhe kanë lokalizuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz”.