Kosova e Shqipëria me ligë të përbashkët në Basketboll

kosova-e-shqiperia-me-lige-te-perbashket-ne-basketboll

Fetahu: Projekti do të jetësohet nga shtatori, Kosova e Shqipëria me nga 4 klube ntervista me fetahun sport

Projekti për një ligë kombëtare ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë më në fund po jetësohet në Basketboll. Federata e Basketbollit e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë janë në diskutimet e fundit për realizimin e Ligës Kombëtare që do të nis nga shtatori i këtij viti.

Detaje për krijimin e kësaj lige sjellë biseda e kolegut Bajram Shala me Kryetarin e Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu./21Media

The post Kosova e Shqipëria me ligë të përbashkët në Basketboll appeared first on RTV21.