Ekspertët e sigurisë paralajmërojnë: Mbuloni kamerat e telefonëve dhe laptopëve

ekspertet-e-sigurise-paralajmerojne:-mbuloni-kamerat-e-telefoneve-dhe-laptopeve

Koha e pandemisë ka bërë që të rritet përdorimi i aplikacioneve të tilla si Zoom, Skype e shumë të tjera. Mirëpo sipas ekspertëve të sigurisë kohëve të fundit janë shtuar sulmet kibernetike, e ku hakerët mund të kenë çasje në kamerën tuaj, transmeton IndeksOnline. Sipas hulumtimeve të bëra ka dalë që rreth 15.000 pajisje kamerash […]

The post Ekspertët e sigurisë paralajmërojnë: Mbuloni kamerat e telefonëve dhe laptopëve appeared first on Rahovecnews.