Tuesday, September 22, 2020
Flower

Tyron Woodley theu brinjën në duelin e UFC-së ndaj Colby Covington

Tyron Woodley ka konfirmuar se ka pësuar frakturë në brinjë gjatë disfatës nga Colby Covington. 38-vjeçari i humbi të pesë raundet nga rivali i tij...

SHOWBIZ

Kjo është gjëja që po i pëlqen Leartës të bëjë gjatë shtatzanisë së dytë

Learta po vazhdon të jetë një prej emrave më të përfolur në publik. Si gjithmonë janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë tejet të...

Dobësimi i ka transformuar, Blerona Zeqiri nuk njihet në fotografinë e fundit

Moderatorja e njohur, Blerona Zeqiri po vazhdon të jetë tejet e përfolur në publikun Kosovar. Janë paraqitjet e saj plot stil ato që e bëjnë...

Po bëhet me mbesë, shikoni reagimin e nënës së Gjikos

Moderatorja e njohur Elita Rudi dhe kĂ«ngĂ«tari Gjiko sĂ« shpejti pritet tĂ« bĂ«hen prindĂ«r pĂ«r herĂ« tĂ« dytĂ«. Çifti sot kanĂ« organizuar njĂ« festĂ« ku...

Po bëhet baba i një vajze, Gjiko nuk përmbahet në reagimin

Elita Rudi dhe Gjiko janë një prej çifteve më të dashura për publikun. Ata janë martuar para një viti dhe tani janë prindër të një...

Jeta luksoze e Nora Istrefit, vetëm për një dukje shpenzon mbi dy mijë euro

Nora Istrefi vetëm për një dukje shpenzon mbi dy mijë euro. Nora Istrefi përkundër viteve në skenë, ajo po vazhdon të jetë njëra prej artisteve...

Dafina e ‘kallë’ me valle nĂ« dasmĂ«, e gjithĂ« vĂ«mendja te ajo

Dafina Zeqri është padyshim një prej këngëtareve më të dashura nga publiku shqiptar. Këngët e saj janë hite të padiskutueshme që nga ato të parat,...

KULTURA

Në hollin e Kuvendit ekspozohen dy piktura, për të zhdukurit dhe të dhunuarit e luftës

Me iniciativën e deputetit Elmi Reçica, sot në hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës janë ekspozuar dy piktura të piktorit Haki Xhakli, në...

Aktori Fatmir Spahiu e fton Grenellin të pijë kafe me komunitetin e artistëve

Aktori Fatmir Spahiu, i ka uruar mirëseardhje në Prishtinë emisarit special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, duke e ftuar të pijë kafe me një...

Ja kush do pĂ«rfaqĂ«sojĂ« ShqipĂ«rinĂ« nĂ« ‘Miss Universe’

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua eventi Miss Universe Albania & Kosova, ku u zgjodh edhe vajza që do të përfaqësojë Shqipërinë në Miss Universe. Gara...

AUTO & TECH

Twitter nis hetimet pasi një nga algoritmat mund të ketë paragjykime raciste

Twitteri ka nisur hetimet pasi përdoruesit e këtij rrjeti social zbuluan që algoritmi i prerjes së fotografive nganjëehrë preferon fytyrat e bardha ndaj fytyrave...
Tuesday, September 22, 2020

KORONA VIRUS KOSOVË

NA NDJEKNI

27,366FansaPĂ«lqeje
2,458NdjekësitNdjek
70AbonentëAbonohu

RAJONI BOTA

Ndahen Çmimet e 72-ta Emmy

PĂ«rcaktohen fituesin e Çmimeve Emmy 2020, tĂ« cilat cilĂ«sohen si “Oscar i Televizionit” nĂ« SHBA, transmeton Kosova Post. Ceremonia e ndarjes sĂ« çmimeve, pĂ«r shkak...

Austria blen 18 helikopterë italianë

Ministria austriake e Mbrojtjes mori vendim qĂ« tĂ« furnizojĂ« armatĂ«n me 18 helikopterĂ« nga Italia, transmetojnĂ« mediat lokale. BĂ«het fjalĂ« pĂ«r helikopterĂ«t “AW169M”, tĂ« cilat...

Afrikë, regjistrohen 8.727 raste të reja me Covid-19

NĂ« kontinentin e AfrikĂ«s Ă«shtĂ« rritur nĂ« 1.405.973 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Kosova Post. Sipas faqes sĂ« internetit “Worldometer”, e...

BE ashpërson rregullat për kompanitë më të mëdha të teknologjisë

Gazeta britanike «Financial Times» raportoi se Komisioni Evropian po harton njĂ« p/ligj qĂ« do t’i detyrojĂ« kompanitĂ« e mĂ«dha tĂ« teknologjisĂ« si “Alphabet”, “Amazon”,...

Hungaria për një javë regjistron mbi 5 mijë raste të reja me Covid-19

Hungaria njoftoi sot 1 070 raste tĂ« reja me koronavirus gjatĂ« 24 orĂ«ve tĂ« fundit, njĂ« rritje rekord njĂ«ditore, tha ekipi qeverisĂ«s. ”GjashtĂ« vetĂ« vdiqĂ«n...

DIASPORA

Dega e LDK-së për Beneluks me seli në Bruksel, me kryetar Bahtir Kastratin, veprimtar i devotshëm i LDK-së në Bruksel , përmes një deklarate...

HOROSKOPI

Horoskopi i të hënës/ Probleme me financat, ja shenjat që duhet të kenë kujdes

Dashi Ditë rutinë kjo e nesërmja për të dashuruarit. Do të mbizotërojë qetësia. Me financat tregohuni sa më të matur sepse vetëm në këtë mënyrë...

shëndeti

Ndryshimi që pësojnë periodat në të 20-at, 30-at dhe 40-at e femrës

Një femër mund të kuptojë shumë për shëndetin e saj riprodhues e hormonal përmes periodave e ndonëse nuk është periudha më e lumtur e...

Shëroni tiroiden me qumësht e piper të zi

Çrregullimet e gjĂ«ndrĂ«s sĂ« tiroides lidhen me mos balancimin e duhur tĂ« proceseve tĂ« metabolizmit nĂ« organizmin tonĂ«. KĂ«to probleme ndikojnĂ« ose nĂ« strukturĂ«n e...

Nëse ju skuqen sytë po ju paralajmërojnë për këtë sëmundje

Kemi menduar përherë se skuqja e syve na vjen nga pagjumësia apo nga alergjitë e ndryshme. Por problemi mund të jetë më i thellë se...

KURIOZITET

Horoskopi ditor për sot, e hënë 21 shtator 2020

Njihuni me parashikimin e horoskopit, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje Dashi Ditë pozitive për dashurinë....

Horoskopi ditor për sot, e premte 18 shtator 2020

Njihuni me parashikimin e horoskopit, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje Dashi Bëni edhe pak durim...

Shqiptari nga Kosova luan golf me djalin e Trump

Avni Gecaj, djali i Rrustem Gecajt, biznesmenit tĂ« njohur nga Kosova, ka postuar njĂ« fotografi nĂ« profilin e tij nĂ« “Facebook” me djalin e...

me shije

Vitamina në kavanoz- largojnë lodhjen, përmirësojnë imunitetin

Me kĂ«tĂ« “bombĂ« vitaminoze” pasurojeni menynĂ« tuaj e parandalojini virusĂ«t.   4 rrepĂ« e kuqe 4 karrota 3 molla 1 selino 1 limon LĂ«ngu I 2 limonĂ«ve 6 lugĂ« gjelle mjaltĂ«   RrepĂ«n, mollĂ«n...

Bizele me shpatull pule

The post Bizele me shpatull pule appeared first on Me Shije.

Pogaçëza me djath

The post Pogaçëza me djath appeared first on Me Shije.

ARTIKUJT E FUNDIT

Kjo është gjëja që po i pëlqen Leartës të bëjë gjatë shtatzanisë së dytë

Learta po vazhdon të jetë një prej emrave më të përfolur në publik. Si gjithmonë janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë tejet të...

Donika Kadaj-Bujupi tregon a po largohet nga AAK-ja

Duke folur nĂ« emisionin DPT te Fidani nĂ« T7 ajo ka thĂ«nĂ« se ajo do tĂ« qĂ«ndrojĂ« ende nĂ« kĂ«tĂ« subjekt. “Jam ende nĂ« AleancĂ«...

Vuçiq: Serbia është e përkushtuar për zgjidhje kompromisi për Kosovën

Takimi i AsamblesĂ« sĂ« PĂ«rgjithshme tĂ« OKB-sĂ«, po mbahet online pĂ«r shkak tĂ« pandemisĂ« sĂ« koronavirusit. Vuçiq gjithashtu tha se “vendimi i njĂ«anshĂ«m i PrishtinĂ«s...

Hoti: Marrëveshja me SHBA do të krijojë mijëra vende të reja pune

Ai në një postim në Facebook ka thënë se ka njoftuar delegacionin amerikan për prioritetet e Qeverisë dhe angazhimin e saj për rimëkëmbje ekonomike,...

Selimi: Hoti nuk ka pasur legjitimitet që të shkojë në Uashington

Ai nĂ« nĂ« ‘Kanal 10’ ka thĂ«nĂ« se Hoti ka dĂ«shtuar tĂ« shfrytĂ«zojĂ« rastin pĂ«r tĂ« siguruar njohjen dhe se me kĂ«tĂ« ka dĂ«mtuar...

​Bildt: Serbia duhet ta njohĂ« KosovĂ«n

“Serbia herĂ«-do-kur do tĂ« duhet ta njohĂ« KosovĂ«n. Presidenti i SerbisĂ«, Aleksandar Vuçiq nĂ« njĂ« çast mblodhi forcĂ«n pĂ«r njĂ« vendim tĂ« tillĂ«, por...

Në hollin e Kuvendit ekspozohen dy piktura, për të zhdukurit dhe të dhunuarit e luftës

Me iniciativën e deputetit Elmi Reçica, sot në hollin e Kuvendit të Republikës së Kosovës janë ekspozuar dy piktura të piktorit Haki Xhakli, në...

​Lajçak mbi dialogun midis KosovĂ«s dhe SerbisĂ« me ministrat e C5

PĂ«rfaqĂ«suesi Special i BE-sĂ« Miroslav Lajçak diskutoi sot zhvillimin e dialogut midis Beogradit dhe PrishtinĂ«s me ministrat e pesĂ« vendeve tĂ« EvropĂ«s Qendrore. “Faleminderit AustrisĂ«,...

Gjermania dërgon ekspertë në Kosovë për të ndihmuar në luftën me Coronavirusin

Nga Gjermania nĂ« KosovĂ« do tĂ« vijnĂ« njĂ« ekip i ekspertĂ«ve qĂ« tĂ« ndihmojnĂ« pĂ«r luftimin e pandemisĂ«. “NesĂ«r nĂ« Institutin KombĂ«tar tĂ« ShĂ«ndetĂ«sisĂ« Publike...

Ndahen Çmimet e 72-ta Emmy

PĂ«rcaktohen fituesin e Çmimeve Emmy 2020, tĂ« cilat cilĂ«sohen si “Oscar i Televizionit” nĂ« SHBA, transmeton Kosova Post. Ceremonia e ndarjes sĂ« çmimeve, pĂ«r shkak...

OPINIONE

Kur ikin legjendat

Mund të ketë qenë viti 2005, kur, ende student, kisha kaluar fazën fillestare të gazetarisë dhe po përpiqesha të konsolidohesha në profesionin që kisha...

Rahoveci, nuk është shumë i madh, por as nuk është i vogël.

Një shkrim nga Mezahir Haxhijaha Qyteti i cili është padyshim një nga qytetet më të vjetra në pjesën...

ME TË LEXUARAT

Rexhep Selimi flet sikur e njeh sëmundjen e depresionit, thotë se i ndjeri Agon Musliu nuk tregoi kur u pyet

Ai ka thënë se sipas informatave nga institucionet që ka marrë, pak minuta para se 26 vjeçari të kryente, siç dyshohet, vetëvrasjen, nga qendra...

Pakoja emergjente, brenda 3 ditësh dalin pagesat edhe për punëtorët tjerë

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat,...

Robertit i ndodhi një gjë shumë e keqe, kërkon ndihmën tuaj

Këngëtari i mirënjohur, Robert Berisha ka tash e disa ditë që ka dal nga karantina. Ai ka qëndruar në Qendrën e Studentëve për dy javë...

Hajdari: Afër 920 persona kanë deklaruar se kanë humbur vendin e punës

Ministrja e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari, nĂ« emisionin “Raport” nĂ« KTV ka folur pĂ«r fazĂ«n e parĂ« tĂ« kthimit nĂ« normalitet, derisa ka theksuar se...
error: Ku po shkon !!